Naklejki na przyprawy, przetwory i pojemniki.
Koszyk

Naklejki na przyprawy hit, naklejki na przetwory
Wybierz swoje ulubione naklejki na przyprawy i pojemniczki kuchenne! Już wkrótce dostępne będą również inne dekoracje kuchenne.
Naklejki na przyprawy i przetwory - zwroty

Znane przyprawy na literę A – nie tylko polskie!

Przyprawy na literę A, czyli alfabetyczna lista zawierająca spis przypraw których nazwy rozpoczynają się na pierwszą literę naszego alfabetu. Sprawdź jakie znamy przyprawy na literę A i zapoznaj się z króciutkimi opisami przypraw.

Jakie występują przyprawy na literę A?

Nalepki na pojemniczki z przyprawami i przetworamiZnane nam przyprawy na literę A, to głównie przyprawy egzotyczne pochodzące z krajów bliskiego wschodu, a więc często są to składniki kuchni orientalnej. Najbardziej znaną nam przyprawą na A jest Anyż, który występuje również w odmianie Gwieździstej i dodawany jest często jako składnik alkoholi.

  • Anyż – Jak już zostało wspomniane wyżej, Anyż stosowany jest głównie do przygotowywania ciast i deserów. Jest często składnikiem wielu mocniejszych trunków. Anyż cechuje się słodkawym zapachem, a jego nasiona szybko tracą swoje właściwości smakowo zapachowe.
  • Anatto – Egzotyczna przyprawa o pomarańczowo czerwonym kolorze. Łagodnym, lecz gorzkim smaku. Anatto wykorzystywane jest również jako barwnik. Używany w kuchni orientalnej.
  • Aidżwan – Silny, ostry i korzenny smak przyprawy sprawia, że dania najczęściej kuchni indyjskiej nabierają wyjątkowego charakteru. Aidżwan przypomina kminek. Nasiona Aidżwanu wspomagają trawienie i neutralizują zgagę.
  • Agar – Jest trochę jak żelatyna. Po zmieszaniu z wodą zaczyna gęstnieć. Można go więc wykorzystać do przygotowania deserów i  galaretki.

Za pewne, nie jest to cała lista dostępnych na świecie przypraw rozpoczynających się od litery A. W związku z tym nasz wpis będzie aktualizowany w miarę potrzeb. Jeśli tylko natkniemy się na takie przyprawy, natychmiast postaramy się umieścić je w tym wpisie i stale rozbudowywać naszą bazę smaków.

Zapraszamy do naszego sklepu

Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego w celu obejrzenia m.in. eleganckich naklejek na przyprawy, które odmienią Twoje zwyczajne pojemniczki kuchenne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *